fot. PAP/Radek Pietruszka

Trwają egzaminy maturalne

Ministerstwo Edukacji zapewnia o prawidłowym przebiegu egzaminów maturalnych. Sprawa wycieku treści egzaminacyjnych z początku maja jest badana przez policję – informuje prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Tegoroczne matury przebiegają prawidłowo i bez większych zakłóceń – ocenia prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

– Oczywiście poza incydentami z alarmami bombowymi, na które byliśmy przygotowani. Dlatego ścisła współpraca CKE, policji i CBŚP przyniosła spodziewane efekty – mówi prof. Przemysław Czarnek.

Mimo że alarmy były fałszywe, w niektórych szkołach doszło do ewakuacji.

– Jednak pomimo tych incydentów wszystkie egzaminy się odbyły – podkreśla  minister edukacji i nauki.

Dyrektorzy placówek stają na wysokości zadania, jeśli chodzi o prawidłowy przebieg egzaminów maturalnych – wskazuje szef resortu.

Szczególnie że kolejnym wyzwaniem dla placówek są obostrzenia związane z COVID-19.

– Już w marcu przećwiczyliśmy w szkołach reżim sanitarny podczas egzaminów próbnych. Bardzo dobrze to wyszło. Jak wiemy, dzisiaj też przebiegało to znakomicie  – ocenia  prof. Przemysław Czarnek.

Minister odniósł się także do sytuacji z początku maja, gdy doszło do wycieku treści egzaminacyjnych przed planowanym czasem rozpoczęcia matur.

– Pomimo wszelkich zabezpieczeń, które stosujemy w tej materii, zdarzają się takie sytuacje. Zalecamy komisyjne otwieranie kopert z zadaniami, spisywanie protokołów oraz obecność nauczyciela wraz z dyrektorem. Niestety jeden człowiek jest w stanie zrobić takie nieprzyjemne rzeczy – wskazuje szef resortu.

Obecnie sprawę bada policja. Mimo tych trudności nie ma powodów, by unieważniać lub powtarzać tegoroczne matury – zwraca uwagę minister.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl