fot. https://twitter.com/MWrzosek77

Przekop Mierzei Wiślanej na półmetku

Przekroczyliśmy półmetek prac na przekopie Mierzei Wiślanej. Nie ma powodów, dla których nastąpiłoby jakiekolwiek opóźnienie robót – zadeklarował dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przekop Mierzei Wiślanej rozpoczął się w 2019 roku. Postęp w budowie jest bardzo widoczny, a prace idą zgodnie z planem.

– Przekroczyliśmy praktycznie półmetek, jeżeli chodzi o realizację tej inwestycji. Niedawno została podpisana umowa na drugi etap prac. To przede wszystkim udrożnienie szlaku żeglugowego do Elbląga – wskazał Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Obecnie na Mierzei Wiślanej trwają prace inżynieryjne.

– „Wyszliśmy już z ziemi” – tak to się w żargonie budowlanym nazywa. Wszystkie obiekty żelbetowe, obiekty mostowe, mosty obrotowe, śluza – to nabrało bardzo realnego kształtu. Zostały zabite i zabetonowane ściany kanału; pogłębiany jest kanał – powiedział szef resortu.

Wszystko wskazuje na to, że szlak komunikacyjny do Elbląga stanie się realny do 2023 roku – zauważył minister.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl