Trwa zbieranie podpisów pod projektem ”Stop Aborcji”

Na początku lipca do Sejmu trafi obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazujący zabijania dzieci nienarodzonych. Choć liczba podpisów pod projektem przekroczyła już niezbędne minimum, czyli 100 tys., akcja ich zbierania nadal trwa.

Chodzi o to, by podpisów było jak najwięcej – wyjaśnia Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

– Sprawa, o którą walczymy od lat, jest bardzo ważna. Jest nią prawo do życia dla każdego dziecka, również dla tych dzieci, które są podejrzane o to, że są dotknięte chorobą. Jan Paweł II powiedział: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Jest to batalia nie tylko o prawo do życia dla tych najmniejszych, którzy sami nie mogą się bronić, ale to jest również batalia o przyszłość Polski. Polska, żeby się rozwijała, potrzebuje odnowy moralnej. Bez tego wszelkie zmiany będą fikcyjne – zaznacza Mariusz Dzierżawski.

Podpisy pod projektem będą zbierane do końca czerwca. 3 lipca zostaną złożone w Sejmie. Od tego czasu posłowie będą mieli trzy miesiące, by rozpocząć prace nad projektem.

Poseł Andrzej Jaworski z Prawa i Sprawiedliwości obawia się, że Platforma Obywatelska przed wyborami parlamentarnymi może działać na niekorzyść tej sprawy.

– PO może iść dwiema drogami: albo spróbować przegłosować to wszystko na najbliższym posiedzeniu, krótko mówiąc odrzucając całą propozycję do kosza – jak wielokrotnie postępowała z projektami obywatelskimi – lub też tak poprowadzić procedowanie, żeby Sejm się w tej kadencji tym nie zajął – mówi Andrzej Jaworski.

Przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” podkreślają, że sejmowe głosowanie w sprawie zakazu tzw. aborcji pokaże, jakie poglądy mają posłowie. To z kolei pozwoli na bardziej świadomą decyzję Polaków w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Podpisy pod projektem są zbierane m.in. podczas Marszów dla Życia i Rodziny. Najbliższe odbędą się w sobotę w Grodzisku Mazowieckim i Nowej Rudzie oraz w niedzielę m.in. w Warszawie, Toruniu, Rzeszowie i Radomiu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stornie: www.marsz.org.

RIRM

drukuj