Świebodzin za życiem

W Świebodzinie odbył się marsz życia w obronie dzieci nienarodzonych. To pierwszy taki marsz w tym mieście. Zorganizowały go Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Oaza Młodzieżowa przy parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Marsz poprzedziła Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św. w kościele p.w. św. Michała Archanioła. Pochód formował  się na deptaku, koło ratusza.

– Około godz. 16.00 wyruszyliśmy ulicami: Głogowską, Łużycką w stronę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Następnie udamy się pod figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tam po zawierzeniu Jezusowi Chrystusowi zakończylismy marsz dla życia – powiedział ks. Antoni Trzyna, wikariusz w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Ks. Antoni Trzyna dodał, że życia należy bronić przede wszystkim czynem, szczególnie w Roku Wiary.

– Świadectwo wiary – należy nie tylko mówić, ale pokazywać czynem, żeby bronić życia. Życie jest darem Boga, a nie własnością człowieka. Musimy zamanifestować, że to życie należy tylko do Boga, a człowiek uzurpował sobie prawo do niego. Poza tym obchodzimy Rok Wiary, a wiara to życie, natomiast życie to miłość.  Nie ma miłości bez wiary, a życia bez miłości. Dzisiejszy marsz to pragnienie młodych ludzi, dzięki którym ta inicjatywa się zrodziła – dodał  ks. Antoni Trzyna.

W czasie marszu słowo do zebranych skierował dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka z Krakowa oraz ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Bractwa Małych Stópek ze Szczecina.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl