Trwa XV Przystanek Jezus – „Uczniowie – misjonarze”

W Kostrzynie nad Odrą trwa XV Przystanek Jezus. W tym roku towarzyszy mu hasło „Uczniowie – misjonarze”. Po rekolekcjach przygotowujących młodych ewangelizatorów do wyjścia na pole Woodstock’owe, od wczoraj zaczęła się ich misja.

Jak mówił Rafał Kościuszko, rzecznik „Przystanku Jezus” w ewangelizacji uczestniczy ponad 720 osób, którzy stanowią pełnię Kościoła.

– Nasza ewangelizacja przybiera dwie formy. Formę rozmów indywidualnych, czyli tych 720 ewangelizatorów, którzy są już z nami. Oni będą indywidualnie rozmawiali z młodzieżą na Woodstocku i będą zapraszali ich do naszej wioski na „Przystanku Jezus”. Grupa ewangelizatorów składa się z osób duchownych, które stanowią 1/3 ekipy. Natomiast 2/3 to osoby świeckie – informuje Rafał Kościuszko.

Do 2 sierpnia, w trakcie części ewangelizacyjnej, obok Eucharystii i modlitwy odbędą się projekcie filmów oraz spotkania w cyklu „Zagnij księdza” z zaproszonymi gośćmi, którzy będą odpowiadać na pytania ludzi młodych.

Organizowany od 1999 roku „Przystanek Jezus” jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w „Przystanku Woodstock”, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl