Rusza XIII Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna – Przystanek Jezus 2012

W Kostrzynie nad Odrą rozpoczyna się dziś 13. Przystanek Jezus, Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna połączona z 1. Ogólnopolskim Kongresem Nowej Ewangelizacji.

 

W inicjatywie gościć będzie 12 polskich księży biskupów oraz ks. Abp  Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Nowej Ewangelizacji.

 

Robert Kościuszko, rzecznik prasowy Przystanku Jezus mówi, że głównym punktem  dzisiejszego dnia będzie Eucharystia, której przewodniczył będzie jak i homilię wygłosi ks. abp. Rino Fisichella. Msza święta rozpocznie się o godz. 21.

 

Audio MP3
Pobierz

W Przystanku Jezus weźmie udział ok. 1300 osób. Robert Kościuszko powiedział, że organizatorzy są przygotowani na przyjazd uczestników Przystanku. Przyszykowany jest już namiot na 2000 osób, w którym ustawiony jest telebim. „Cieszymy się, że ruszamy z tym kongresem. Jest dużo pracy a za chwilę ma zacząć się rejestracja uczestników.”

 

Audio MP3
Pobierz

 

 

Program Pierwszego Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji (28-31 lipca), XIII Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus 2012 (28 lipca – 5 sierpnia) Kostrzyn nad Odrą [CZYTAJ WIĘCEJ]

drukuj