Trwa posiedzenie komisji śledczej ws. Amber Gold

W Sejmie trwa zamknięte posiedzenie komisji śledczej ws. Amber Gold. Podczas spotkania m.in. ustalona zostanie lista świadków i szczegółowy harmonogram ich przesłuchań.

Jako pierwsze przesłuchane mają zostać osoby z wymiaru sprawiedliwości – mówił przed rozpoczęciem posiedzenia zasiadający w komisji poseł PiS-u Jarosław Krajewski.

Jest to ważne posiedzenie komisji śledczej do spraw wyjaśnienia afery Amber Gold. Z tego powodu planujemy ustalić pierwszą listę świadków i harmonogram przesłuchań przed komisją śledczą. W pierwszej kolejności sięgniemy po osoby związane z wymiarem sprawiedliwości zarówno kwestie prokuratury, jak i sądów. Myślę, że to są instytucje, które w pierwszej kolejności pozwolą nam również uzyskać odpowiedzi na szereg pytań, jak funkcjonowały organy państwa, tak żeby zapobiec lub wyjaśnić aferę Amber Gold. W pierwszej kolejności zaczniemy od prokuratury- powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski.

Według wstępnych założeń komisji, przesłuchania ruszą na początku listopada.

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisja zapozna się też wstępnie z aktami związanymi ze śledztwem ws. Amber Gold, którymi już dysponuje. To protokoły Komisji ds. Służb Specjalnych. Dokumenty, które będą przedmiotem dyskusji, mają status tajnych. Stąd też członkowie komisji obradują przy drzwiach zamkniętych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl