fot. https://twitter.com/CPK_PL/

Totalna opozycja przeciwna budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Koalicja Obywatelska krytykuje budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Prawo i Sprawiedliwość mówi, że to wielka szansa na rozwój Polski.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą a Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy.

Pomysł krytykuje KO. Budowę CPK do ataku na PiS oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego wykorzystuje Donald Tusk na spotkaniu z wyborcami.

Donald Tusk ocenia, że CPK to – jak dotąd – setki milionów złotych wyrzuconych na wynagrodzenia i fanaberie.

– Być może, jeśli będziemy znowu bardzo głośno krzyczeć, to oni np. ze względów wyborczych może przynajmniej zatrzymają te najgroźniejsze decyzje, czyli te, które niszczą ludziom życie. Potem dobierzemy się do pieniędzy, które wydano kompletnie nierozumnie na gigantyczne wynagrodzenia i płacenie setkom ludzi za nic. Co zrobić z tym projektem, żeby on nie był nieszczęściem dla ludzi, żeby był skrojony na miarę sensowną i żeby nie był wyłącznie pomysłem, jak to Kaczyński będzie miał największe lotnisko w Europie, bo przecież tak naprawdę o to chodzi. My wiemy, że to jest główny powód, że Polska musi mieć w dość dziwnym miejscu największe lotnisko w Europie – akcentuje Donald  Tusk.

Były premier „zapowiedział, że po wygranych wyborach projekt CPK zostanie >>uczłowieczony<<, wcześniej jednak nie można doprowadzić do tego, by doszło do wywłaszczeń i nieodwracalnych szkód, które zniszczą ludziom życie”.

„To jest ten schemat myślenia, gdy ktoś mówi po polsku, ale myśli po niemiecku (…). To nie podoba się mocodawcom pana Tuska zza zachodniej granicy” – oznajmia Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

Sekretarz generalny PiS wskazuje, że CPK to wielka szansa dla naszej Ojczyzny.

„Uzasadnienie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego potwierdzają analizy uznanych firm doradczych i prognozy niezależnych branżowych stowarzyszeń” – podkreśla rzecznik spółki CPK, Konrad Majszyk.

„Politycy w roku wyborczym krytycznie oceniają wszelkie inicjatywy związane z polityczną konkurencją, ale w przypadku inwestycji tak potrzebnych i o tej skali oddziaływania co CPK lepiej wznieść się ponad ten sposób rozumowania” – stwierdza Krzysztof Majszyk.

Do wypowiedzi Donalda Tuska krytykującej budowę CPK odnosi się Antoni Macierewicz.

– Powiem szczerze, że jestem tym zszokowany, dlatego że to jest nie tylko antypolskie działanie ze strony pana Dana Ttuska i trzeba sobie zdać sprawę, że mają cel bardzo daleko idące konsekwencje finansowe negatywne dla Polski, ale także ograniczające bezpieczeństwo Polski. Przecież CPK zmieni całą infrastrukturę komunikacyjną Polski i zmieni miejsce Polski w Europie – podsumowuje Antoni Macierewicz.

W ramach CPK „na ok. 3 tys. ha ma powstać Port Lotniczy Solidarność. CPK ma być budowany wraz z realizacją niezbędnych połączeń z komponentami sieci kolejowej i drogowej”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl