fot. flickr.com

Toruń: rusza projekt „Wiślanym szlakiem”

W Toruniu rusza dziś projekt „Wiślanym szlakiem”. Wydarzenie nawiązuje do Roku Wisły oraz 560. rocznicy nadania Toruniowi przywilejów handlowych.

Z tej okazji na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego będzie można zobaczyć wystawę fotogramów Daniela Pachta pt. „Nadwiślańskie krajobrazy”. Ponadto zbudowany został tam prawdziwy model kogi – jednomasztowego statku handlowego.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali m.in. artyści z Łotwy i Estonii. Goście poprowadzą warsztaty plastyczne nawiązujące do Wisły dawnej i dzisiejszej.

Różnego rodzaju inicjatywy edukacyjne związane z projektem będą się odbywały również w Muzeum Toruńskiego Piernika oraz w Muzeum Historii Torunia.

Justyna Matella, kierownik działu edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaznacza, że projekt ma na celu zobrazować znaczenie Wisły na przestrzeni dziejów.

– Cały program działań edukacyjnych, które przygotowaliśmy, ma na celu przede wszystkim pokazać znaczenie Wisły na przestrzeni dziejów dla naszego miasta. I wszystkie działania edukacyjne i popularyzatorskie właśnie takie zadanie będą miały. Tych działań będzie bardzo dużo – mówi Justyna Matella.

Projekt „Wiślanym szlakiem” zakończy się we wtorek. Równolegle z nim obchodzone jest święto toruńskiego piernika.

RIRM

drukuj