fot. https://pixabay.com/

Toruń otrzyma fundusze w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na ponad 3200 inwestycji trafi blisko 1,8 miliarda złotych. To wsparcie dla samorządów, które dzięki dodatkowym środkom mogą przywrócić dawny blask zabytkom.

Wśród beneficjentów znalazł się m.in. Toruń, który otrzyma prawie 7 mln zł na prace w Kościele p.w. św. Jakuba oraz rewitalizację historycznej siedziby katów. Wiceprezydent Torunia, Adrian Mól, zwrócił uwagę na znaczenie tego wsparcia.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków wpisuje się w potrzeby samorządów takich, jak Toruń, gdzie liczba zabytków jest bardzo duża. Potrzeby finansowe związane z działaniami konserwatorskimi są znaczące. Bardzo doceniamy to, że jeszcze żaden polski rząd nie przeznaczał takich środków na zabytki – wskazał Adrian Mól.

Rządowy program Odbudowy Zabytków kierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami. Celem jest przywrócenie zabytkom dawnego blasku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl