fot. TT/@Straz_Graniczna

Straż Graniczna: ponad 40 mężczyzn wyposażonych w szpadle i łopaty próbowało nielegalnie przekroczyć granicę

Ponad 40 młodych mężczyzn szukali sposobu na nielegalne przekroczenie polsko-białoruskiej granicy w rejonie Puszczy Białowieskiej. Mieli ze sobą m.in. szpadle i łopaty – poinformowała rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Katarzyna Zdanowicz.

Major Katarzyna Zdanowicz przekazała dziś, że do zdarzenia doszło kilka dni temu.

„Kamery monitoringu zainstalowanego przy barierze technicznej w rejonie Puszczy Białowieskiej zaobserwowały kilkudziesięcioosobową grupę osób poruszających się po białoruskiej stronie wzdłuż granicy” – podkreśliła rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

„Ponad 40 młodych mężczyzn wyposażonych było między innymi w szpadle i łopaty. Szukali sposobu na nielegalne przekroczenie polsko- białoruskiej granicy. Cała grupa cały czas była monitorowana przez polskie służby” – dodała mjr Katarzyna Zdanowicz.

Wskazała, że mimo, iż niektórzy twierdzą, że cudzoziemcy chcą składać wnioski o ochronę międzynarodową w Polsce zaraz po nielegalnym przekroczeniu granicy, to nie jest to prawdą.

„Potwierdza się wciąż, iż Polska jest dla nich jedynie krajem tranzytowym na drodze na zachód Europy. Cudzoziemcy wykorzystują do tego wszelkie możliwe udostępniane im przez służby białoruskie sposoby” – podsumowała mjr Katarzyna Zdanowicz.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl