fot. PAP/EPA

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego na Litwie

Możejki to żywy pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zadeklarował też, że Polska chce kontynuować dzieło byłego prezydenta. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i premier Litwy Saulius Skvernelis odwiedzili dziś Możejki.

Szefowie rządów odsłonili Kamień Pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego na terenie rafinerii, która należy do PKN ORLEN.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował za pielęgnowaną na Litwie pamięć o byłym prezydencie. Przypomniał, że Lechowi Kaczyńskiemu zależało na dobrych relacjach między Polską a Litwą.

– Pan prezydent Lech Kaczyński wiedział, że musimy budować wspólną historię pomimo pewnych różnic i trudności, które pomiędzy nami występują. Musimy budować również wspólną przyszłość i przełamywać pewne nieporozumienia z przeszłości. Najważniejsze pomniki to są żywe pomniki i Możejki to taki żywy pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który dzisiaj łączy krwioobiegi gospodarcze naszych krajów i tworzy dobre perspektywy na przyszłość – wskazał szef polskiego rządu.

Premier Mateusz Morawicki przebywa z jednodniową wizytą na Litwie. Szefowie rządów spotkali się z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego „Orlik”, którzy stacjonują w bazie w Szawlach w ramach misji NATO Baltic Air Policing.

RIRM

drukuj