Toruń: ambasador Peru w WSKSiM

Ambasador Peru Alberto Salas Barahona na zaproszenie konsula Peru w Toruniu dr. Stanisława Rakowicza odwiedził gród Kopernika. Podczas swojej wizyty gościł m.in. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Ambasador nawiedził też świątynię pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, spotkał się z ojcem dr. Zdzisławem Klafką CSsR, rektorem WSKSiM. Pojawiła się chęć nawiązania współpracy między toruńską uczelnią a peruwiańską ambasadą.

Ambasador Alberto Salas Barahona zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby studenci WSKSiM mogli wyjeżdżać w ramach studiów bądź praktyk na uniwersytety w Peru.

– Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie współpracy. Zamierzam porozmawiać z ojcem rektorem i poproszę go o wskazanie obszarów zainteresowań, które można rozwinąć. Być może będę mógł odnaleźć w Peru uniwersytety, które będą gotowe do zaoferowania studentom stażów i wyjazdów edukacyjnych w Peru – powiedział ambasador.

Alberto Salas Barahona podczas swojej wizyty w Toruniu zwiedził również  toruńską starówkę oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki.

 

RIRM

drukuj