Tauron dostarczy energię za ponad 60 mln zł dla administracji publicznej

Od jesieni br. przez dwa lata grupa Tauron będzie dostarczać energię elektryczną do ponad stu jednostek administracji publicznej, m.in. ministerstw, urzędów wojewódzkich i prokuratury. Warta ponad 60,1 mln zł oferta Taurona zwyciężyła w przetargu, w którym uczestniczyło pięć firm.

Konsekwentnie realizujemy nasze cele. Tak jak zapowiadaliśmy na początku roku, naszym celem jest wzrost wolumenu sprzedanej energii poprzez poszerzenie oferty i rozwijanie usług dodatkowych. Wygrany przetarg to potwierdzenie tej zapowiedzi i cieszę się, że oferta naszej firmy została obdarzona zaufaniem, a konkurencyjność naszego produktu została pozytywnie oceniona. To kolejny krok w budowie naszego portfolia klientów, a także duże wejście z produktami i usługami w skali kraju. Mimo wszystko ten sukces nie zwalnia nas z dalszych usilnych działań w kierunku budowania oferty nowoczesnego i konkurencyjnego dostawcy energii – mówił Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Grupa deklaruje, że chce utrzymać pozycję lidera w zdobywaniu istotnych zamówień publicznych. W ubiegłym roku uczestniczyła w ponad 1,2 tys. postępowań publicznych, a w tym roku, od stycznia do maja, wzięła udział w ponad 200 przetargach ogłaszanych przez klientów publicznych.

„Kontraktowanie energii w przetargach odgrywa dużą rolę w działalności biznesowej Taurona. Z roku na rok rośnie liczba pozyskanych klientów publicznych. Daje to pozytywną perspektywę co do realizacji ambitnych planów sprzedażowych” – powiedział wiceprezes grupy Kamil Kamiński, cytowany we wtorkowym komunikacie prasowym.

Wygrane w ostatnim czasie przez Tauron postępowanie, ogłoszone przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej, dotyczyło 1376 punktów poboru prądu w całej Polsce. W ciągu dwóch lat, od października tego roku do września 2019, spółka Tauron Sprzedaż dostarczy do obiektów publicznych ponad 226,8 tys. megawatogodzin energii elektrycznej. Wśród odbiorców będą ministerstwa, urzędy wojewódzkie, prokuratura, a także m.in. obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jesienią ubiegłego roku grupa Tauron wygrała postępowania na dostawę energii elektrycznej ogłoszone m.in. przez grupy zakupowe z Lubina, Olsztyna i Szczecina. Natomiast we wrześniu zeszłego roku Tauron wygrał największy przetarg na dostawę energii elektrycznej w Polsce, ogłoszony wspólnie przez 30 samorządów i 31 jednostek samorządowych z woj. śląskiego. Spółka otrzyma 230 mln zł za dostarczone im 903 GWh energii elektrycznej w latach 2017-18.

Z reguły właśnie jesienią większość samorządów ogłasza postępowania publiczne na dostawę energii elektrycznej. O wygraną w tych przetargach konkuruje wiele firm, ponieważ samorządy łączą się w coraz większe grupy zakupowe i zamawiają bardzo duże wolumeny energii. Coraz częściej grupy zakupowe stosują w postępowaniach pozacenowe kryteria wyboru i oceny oferty, jak np. odpowiedni procentowy udział w dostawach energii z odnawialnych źródeł.

Również jesienią ubiegłego roku grupa Tauron wygrała przetarg, w wyniku którego zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi wartą ok. 283 mln zł umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2017 r.

Grupa Tauron należy do największych polskich firm – jest drugim co do wielkości producentem oraz największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Sieci dystrybucyjne spółek z grupy obejmują ok. 18 proc. powierzchni Polski. Spółki grupy sprzedają ok. 35,9 terawatogodzin energii (w 2015 r.) do ok. 5,3 mln odbiorców. Holding kontroluje blisko 30 proc. polskich zasobów energetycznego węgla kamiennego. Grupa to także największy dostawca ciepła na Górnym Śląsku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl