Tablica smoleńska na warszawskim Grochowie

W Kościele Najczystszego Serca Maryi na warszawskim Grochowie odsłonięto i poświęcono tablicę ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej.

Mszę św. w intencji ofiar tragedii smoleńskiej sprawował ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski. Po Eucharystii nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy. Na uroczystość przybyli członkowie rodzin smoleńskich, przyjaciele ofiar i mieszkańcy Warszawy.

– Tablica jest poświęcona ofiarom smoleńskim, które mieszkały i miały do czynienia z praską częścią Warszawy – powiedział Andrzej Melak, brat zmarłego pod Smoleńskiem Stefana Melaka.

Tablica jest poświęcona szczególnie 7 osobom: gen. pil. Andrzejowi Błasikowi, dowódcy Sił Powietrznych RP; Katarzynie Doraczyńskiej, dyrektor w Kancelarii Prezydenta RP;  dr. Januszowi Kochanowskiemu, Rzecznikowi Praw Obywatelskich; gen. lek. Wojciechowi Lubińskiemu, lekarzowi Prezydenta RP; Barbarze Maciejczyk, szefowej personelu pokładowego Tu-154M; Stefanowi Melakowi, prezesowi Komitetu Katyńskiego; Pawłowi Wypychowi, ministrowi w Kancelarii Prezydenta RP.

– Tablica powstała z inicjatywy ks. Krzysztofa Uklei i rodzin osób, które zginęły. Jest to jeden z dowodów na to, że pamięć o osobach zasłużonych jest utrwalana, że śledztwo jest prowadzone nieudolnie i ma na celu zatarcie przyczyn katastrofy. Z tym my, jako rodziny, się nie godzimy i nie godzi się na to społeczeństwo. Jest bardzo znamienne, że do tej pory na terenie Warszawy nie ma pomnika ofiar tego ważnego i tajemniczego wydarzenia – akcentuje Andrzej Melak.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl