Spotkanie podkomisji z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej

Podkomisja ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej spotka się  dziś o godz. 13.00 z rodzinami ofiar. Z kolei wczoraj członkowie zespołu rozmawiali na temat dotychczasowych ustaleń. Poinformowali też o nich brytyjskiego eksperta, Franka Taylora.

Podczas dzisiejszego spotkania rodziny mają poznać nowe dowody ws. katastrofy, o których odkryciu poinformował już wcześniej minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. To pierwsze tego typu wydarzenie od chwili powołania podkomisji w lutym.

Poseł Jacek Świat, którego żona Aleksandra Natalii-Świat zginęła pod Smoleńskiem, mówi, że spotkania oczekuje z dużą niecierpliwością.

Minęło blisko sześć i pół roku, ale nowoczesne technologie potrafią sięgać daleko w głąb czasu. Skoro potrafimy dowiedzieć się na co zmarł faraon egipski 3000 lat temu, to jak sądzę tym bardziej potrafimy wyjaśnić sprawy, które działy się zaledwie kilka lat temu. Wiemy, że nie będzie to łatwe, bo przecież wiele dowodów jest w Rosji i są one niedostępne. Pewnych rzeczy się już nie odtworzy, ale mimo wszystko jestem dobrej myśli – wskazuje Jacek Świat.

Według doniesień medialnych, wczoraj prokuratura krajowa zadecydowała o przeprowadzeniu ekshumacji tych ofiar katastrofy, które nie zostały poddane procedurze podczas śledztwa.

Decyzję ws. ekshumacji podjął specjalny zespół śledczy Prokuratury Krajowej, kierowany przez zastępcę Prokuratora Generalnego Marka Pasionka. Grupa ta w kwietniu przejęła śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej od zlikwidowanej Prokuratury Wojskowej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl