fot. pixabay.com

Szkoły gotowe na powrót do nauki stacjonarnej

Szkoły są gotowe na powrót uczniów. Nauka 1 września rozpocznie się w formie stacjonarnej.

Już w przyszłą środę w polskich szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej.

– Wracamy  do trybu normalnego sprzed pandemii, wracamy do pełnej nauki stacjonarnej – wskazał prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Resort prowadzi akcję informacyjną jak prowadzić zajęcia, aby były bezpieczne. I tu pojawia się m.in. postulat prowadzania lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu tak, by zmniejszyć ryzyko zakażenia. Wszystko jednak zależy od warunków pogodowych oraz przygotowania poszczególnych szkół.

– To są wytyczne i zalecenia, a nie przepisy powszechnie obowiązującego prawa – wyjaśnił minister edukacji i nauki.

Uczniowie będą mogli liczyć także na wsparcie psychologiczne po pandemii. Ministerstwo przygotowało specjalny program umożliwiający wprowadzenie dodatkowych zajęć wspomagających w szkołach. Przeznaczono na niego 187 mln zł.

– Dyrektorzy szkół, w porozumieniu z nauczycielami i rodzicami zaproponują uczniom zajęcia z tych przedmiotów, które z punktu widzenia nauki są najważniejsze, a wymagają dodatkowych godzin, powtórzenia materiału czy wytłumaczenia elementów, które są nieco trudniejsze – powiedział Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki.

Zajęcia te będą prowadzone od początku września do końca roku kalendarzowego. Do szkół trafi także dodatkowy sprzęt dezynfekujący i środki ochrony osobistej.

W pierwszym tygodniu września dyrektorzy szkół będą także zbierać ankiety i deklaracje od rodziców dotyczące zaszczepienia dzieci na terenie szkoły.

TV Trwam News

drukuj