Szkolenia w zakresie wsparcia kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”

Rozpoczęły się szkolenia dla asystentów rodzin w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. W najbliższych dniach szkolenie odbędzie 600 osób pełniących te funkcje.

Ustawa ,,Za życiem” przewiduje że, kobiety, które urodzą dziecko z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem lub nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, będą mogły skorzystać z jednorazowego wsparcia w wysokości 4 tys. zł. Korzystanie z tej pomocy mają koordynować asystenci rodzin.

Szkolenia mają zwiększyć merytoryczną i metodyczną wiedzę asystentów  – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

–  Jest to szkolenie asystentów w zakresie wsparcia kobiet i rodzin za życiem. Oni otrzymają rekomendacje metodyczne i organizacyjne, ponieważ tak naprawdę wzrasta rola asystentów rodziny. Ich zadania ulegają rozszerzeniu w związku z wejściem w życie ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin za życiem, została im przypisana funkcja koordynatora w zakresie kompleksowego wspierania kobiet w ciąży, z tym szczególnym uwzględnieniem tych ciąż powikłanych lub kobiet, u których zdiagnozowano w okresie rozwojowym nieodwracalne upośledzenie – tłumaczyła Elżbieta Rafalska

Dotychczas – jak przypomniała szefowa resortu rodziny – w ramach ustawy ,,Za życiem” złożono już 460 wniosków o wsparcie.

W 2016 roku na stanowisku asystenta rodziny zatrudnionych było 3 tys. 906 osób. Swoim wsparciem obejmowali oni ponad 36,5 tys. rodzin.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl