fot. PAP/EPA

Szefowa rządu Włoch: Wywiążemy się z zobowiązania 2 proc. PKB na obronę, ale „z czasem”

Premier Włoch, Giorgia Meloni, oświadczyła w Waszyngtonie, gdzie trwa szczyt NATO, że jej kraj dotrzyma zobowiązania przeznaczenia 2 procent PKB na obronę, ale uczyni to „z czasem” i w miarę możliwości.

Szefowa rządu, cytowana w środę przez agencję Ansa, podkreśliła relacjonując rozmowy na szczycie, że zadeklarowała, iż Włochy będą „wierne swoim zobowiązaniom”, ale „oczywiście zgodnie z czasem i możliwościami, jakie mamy”.

Jednocześnie Giorgia Meloni stwierdziła, że należy też uwzględnić „kompleksowe zaangażowanie w NATO, gdzie wnosimy jeden z największych wkładów, jeśli chodzi o personel we wszystkie misje i operacje pokojowe, gdyż nasze know-how jest bardzo pożądane”.

Stacja telewizyjna Sky Tg24 odnotowała, że Włochy są na razie dalekie od realizacji celu NATO, jakim jest przeznaczanie co najmniej 2 proc. PKB na obronność. Na ten rok wydatki te prognozowane są na poziomie 1,45 procent.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl