Włochy: 8 lutego proces nieletnich sprawców gwałtu w Rimini

8 lutego przed trybunałem dla nieletnich w Bolonii we Włoszech rozpocznie się proces trzech nastolatków, oskarżonych o gwałt i napaść na polskich turystów w Rimini latem zeszłego roku – powiedziała dziś w Polskiej Agencji Prasowej szefowa prokuratury trybunału Silvia Marzocchi.

Trzej sprawcy mają od 15 do 17 lat; to dwaj bracia, synowie imigrantów z Maroka oraz Nigeryjczyk.

W sierpniu 2017 r. dokonali oni napaści na dwoje młodych Polaków na plaży w Rimini. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a mężczyzna dotkliwie pobity.

Szef bandy, 20-letni Kongijczyk, został skazany w listopadzie przez sąd pierwszej instancji w Rimini na 16 lat więzienia.

Proces trzech nieletnich w Bolonii będzie toczyć się przy drzwiach zamkniętych – poinformowała prokurator Marzocchi w rozmowie z PAP.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl