fot. pixabay.com

Włochy: 49-50 stopni mogą sięgnąć temperatury w najgorętszym tygodniu lata

49-50 stopni Celsjusza mogą sięgnąć temperatury w najbliższych dniach we Włoszech – ostrzegają meteorolodzy. Największa fala upałów dotknie regiony i wyspy na południu kraju, a na północy i w centrum w najgorętszym tygodniu tego lata ma być około 40 stopni.

Fala upałów to rezultat zjawiska afrykańskiego antycyklonu, któremu meteorolodzy nadali imię Lucyfer.

W rejonie Syrakuz na Sycylii zanotowano już 47 stopni Celsjusza, a temperatura może jeszcze wzrosnąć i pobić dotychczasowy rekord z 1999 roku, gdy koło Enny na wyspie było 48,5 stopnia.

W innych regionach na południu: w Kalabrii, Apulii, Basilicacie i Kampanii ma być do 42 stopni.

Co najmniej do niedzieli około 40 stopni prognozuje się dla Toskanii, Lacjum i Emilii-Romanii.

Najwyższy alarm upałowy obowiązuje dziś w Rzymie, Bari, Campobasso, Frosinone, Latinie, Palermo, Perugii, Rieti. Jutro do tych miast dołączą Bolonia i Triest.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl