fot. PAP/EPA

Włochy: Do 600 wzrosła liczba ewakuowanych po trzęsieniu ziemi w Toskanii

Do 600 wzrosła liczba osób ewakuowanych z domów w Toskanii w rezultacie poniedziałkowego wstrząsu sejsmicznego. Budynki opuściło kolejnych 150 rodzin w związku z zamknięciem strefy zniszczeń w miasteczku Barberino di Mugello koło Florencji.

Trzęsienie ziemi, do którego doszło nad ranem w poniedziałek, miało magnitudę 4,5. Stwierdzono liczne pęknięcia ścian i murów zewnętrznych. Uszkodzonych jest kilka zabytkowych kościołów.

Kolejnych 380 osób ewakuowano z budynków, ponieważ konieczna jest kontrola ich stanu technicznego i decyzja, czy mogą do nich powrócić. Mieszkańcy, którzy musieli opuścić swoje domy, zostali umieszczeni w szkołach i w innych gmachach publicznych, a także na terenie toru wyścigowego Mugello.

Od niedzielnego wieczora, gdy w tym rejonie Toskanii rozpoczęła się aktywność sejsmiczna, zanotowano ponad 100 wstrząsów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl