Peregrynacja relikwii św. Ojca Pio w Polsce

W Polsce trwa peregrynacja relikwii św. Ojca Pio. Wśród przybyłych obiektów kultu włoskiego stygmatyka znajdują się habit, rękawiczka i chusta, których używał za życia.

Przez ponad tydzień relikwie nawiedzają dwanaście parafii i klasztorów, w których o. Pio od wielu lat jest żywo obecny, jako orędownik u Boga. Ostatnim miejscem nawiedzenia będzie klasztor oo. kapucynów w Terliczce k. Rzeszowa.

Uroczystości w Terliczce rozpoczną się 20 czerwca w parafii Matki Bożej Fatimskiej. Wprowadzenie relikwii rozpocznie się o godz. 17.00. Następnie będzie miało miejsce nabożeństwo intencyjne. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., a po niej czuwanie modlitewne do północy.

W mijającym tygodniu relikwie włoskiego stygmatyka były już obecne, m.in. w Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Bydgoszczy i Słupsku. 21 czerwca br. nastąpi pożegnanie szczególnych przedmiotów należących do św. o. Pio. Wrócą do włoskiej Pietrelciny – miejsca urodzin jednego z największych świętych naszych czasów.

RIRM/kapucyni.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl