fot. PAP/Michał Meissner

Szefowa KPRP: Ogłaszany konkurs na onkologię to wynik legislacyjnych inicjatyw prezydenta

To, że dziś ogłaszamy konkurs na onkologię, rozbudowę infrastruktury to działanie, które wynika z legislacyjnych inicjatyw prezydenta RP Andrzeja Dudy – wskazała dzisiaj w Gliwicach szefowa Kancelarii Prezydenta RP,  Grażyna Ignaczak-Bandych.

Prezydencka minister razem z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia, Adamem Niedzielskim, wizytuje Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Spotkanie zorganizowano w przeddzień Światowego Dnia Walki z Rakiem.

„Dzisiejsze wydarzenie (konkurs na leczenie onkologiczne-PAP) daje narzędzie do walki z rakiem, chorobą, która obok chorób układu krążenia jest jednym z największych zabójców w naszym kraju” – powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta.

„Narzędzie, które dostaje onkologia jest efektem dwóch inicjatyw prezydenckich. Pierwsza to Narodowa Strategia Onkologiczna, której efektem jest procedowana w Sejmie ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej. (…) Inwestycje, o których mówimy będą realizowane z Funduszu Medycznego” – wskazała.

Fundusz Medyczny – jak kontynuowała – powstał właśnie po to, by finansować diagnostykę, wykrywanie i leczenie najnowocześniejszymi technologiami m.in. chorób nowotworowych i chorób rzadkich.

„To, że dziś ogłaszamy konkurs na onkologię, rozbudowę infrastruktury to działanie, które wynika z legislacyjnych inicjatyw pana prezydenta” – podkreślała prezydencka minister.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl