Dyskusja o polityce klimatycznej w Gliwicach

„Jaka polityka klimatyczna dla Polski?” – pod takim hasłem w Gliwicach odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów z Polski i ze świata. Konferencja jest otwarta dla wszystkich. Głos zabiorą m.in. prof. Jan Szyszko oraz dr Walt Cunningham, uczestnik misji Apollo 7.

Wokół problemu zmian klimatu koncentruje się dyskusja na szczycie klimatycznym w Katowicach. W obradach udział biorą tylko politycy, urzędnicy, wyselekcjonowani eksperci i media. Dlatego swoją inicjatywę – skierowaną do wszystkich mieszkańców Śląska – przygotował Instytut Globalizacji.

12 grudnia w Centrum im. św. Jana Pawła II w Gliwicach odbędzie się debata pod hasłem: „Jaka polityka klimatyczna dla Polski?”.

Będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie, czy Polska jest w stanie osiągnąć swoje cele, tzn. zachować niezależność energetyczną swojej gospodarki, gdzie energetyka oparta jest o spalanie paliw kopalnych, głównie węgla kamiennego – tłumaczy w rozmowie z portalem Radia Maryja dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji.

Ekspert przypomina, że Polska jest jednym z najbardziej niezależnych energetycznie krajów Unii Europejskiej. Tłumaczy, że choć oczywiście istnieje konieczność przestawienia się na czystsze, zielone technologie, to nie może odbywać się to kosztem gospodarki, miejsc pracy i polskich rodzin. Takie stanowisko znajduje odbicie w deklaracjach polskiego rządu – mówi dr Tomasz Teluk i dodaje, że wpływ człowieka na klimat jest minimalny.

To zresztą pokazuje rzesza naukowców, także zresztą z Polski, jak prof. Mariusz Orion Jędrysek czy prof. Leszek Marks. Cała rzesza naszych rodzimych naukowców wskazuje, że to słońce odgrywa największą rolę w tych cyklach ciepłych i zimnych, które są zmienne i następują w historii ziemi po sobie – podkreśla prezes Instytutu Globalizacji.

Dr Tomasz Teluk zauważa, że niektórzy chcą sterować klimatem jak klimatyzacją w samochodzie, a to jest przecież niemożliwe.

Pojawia się tutaj wiele fake newsów. Jeden z naukowców wysunął nawet tezę, że w wyniku zmian klimatu człowiek zniknie z powierzchni ziemi w ciągu dwóch najbliższych pokoleń. Stawianie tego typu hipotez jest niepoważne, jest naukowym fake newsem. O takich fake newsach też będziemy mówić w trakcie tej konferencji – dodaje.

W dyskusji udział wezmą eksperci z Polski i ze świata. Głos – obok prezesa Instytutu Globalizacji – zabiorą też były minister środowiska prof. Jan Szyszko, były polityk Partii Republikańskiej Marc Morano, prezydent CFACT w Waszyngtonie Craig Rucker, publicysta red. Stanisław Michalkiewicz oraz dr Walt Cunningham z NASA, astronauta i fizyk, uczestnik misji Apollo 7.

Dyskusja rozpocznie się o godz. 17.00. Konferencja jest otwarta dla wszystkich.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl