fot. flickr.com

Komisja zdrowia chce przeznaczyć blisko 2 mld zł na onkologię

Senacka Komisja Zdrowia chce przeznaczenia dodatkowych niemal 2 mld zł na onkologię. W środę senatorowie poparli poprawkę Koalicji Obywatelskiej w tej sprawie złożoną do projektu budżetu na 2020 r.

Poprawka zakłada przesunięcie w budżecie z działu dotacje i subwencje 1 mld 950 mln zł na program polityki zdrowotnej i leczenie chorób nowotworowych.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński ocenił w trakcie obrad komisji, że poprawka jest bezzasadna. Wskazał, że KO nie uzasadnia w sposób wystarczający, na co zostaną przeznaczone środki.

Myślę, że bardzo ważne byłoby to, żebyśmy mieli dokładne odpowiedzi, jakie będzie przeznaczenie tych pieniędzy. Dlatego Szanowni Państwo, jeżeli mówimy np. o Narodowej Strategii Onkologicznej, o programie, na który rząd w ciągu dekady planuje przeznaczyć 5 mld zł, to tam wszystkie środki są przekazane na konkretne cele. My bardzo dokładnie wiemy i popierają nas w tym eksperci, w jaki sposób tymi 5 mld zł wesprzeć polską onkologię – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Poprawką zajmie się jeszcze Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych.

Tymczasem „Gazeta Wyborcza” informuje, że prezydent być może skieruje do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o przeznaczeniu 1 mld 950 mln zł na media publiczne. Opozycja domaga się weta prezydenta oraz przeznaczenia tych środków na onkologię.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl