PAP/Rafał Guz

Szef MSWiA: Z nowego funduszu karetka w każdej gminie

Program „karetka w każdej gminie” zostanie sfinansowany z powstającego Funduszu Ochrony Ludności – zapowiedział we wtorek szef MSWiA, Mariusz Kamiński. „Stawiamy bardzo mocno na ratownictwo medyczne i na to, żeby pomoc dla ludzi była pomocą szybką” – dodał.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński na konferencji dotyczącej założeń projektu ustawy o ochronie ludności, który przyjął Komitet Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych powiedział, że to programu unikatowy w skali Europy i na świecie.

„Chcemy w oparciu o zasoby straży pożarnych, a w zasadzie ochotniczych Straży Pożarnych stworzyć cały korpus ratowników medycznych zakorzenionych w terenie. Chcemy kupić – oczywiście w perspektywie kliku lat – ok. 2,8 tys. karetek, tak, żeby każda polska gmina miała nie tylko karetkę wyposażoną odpowiednio do sytuacji, ale również wyszkolonych ratowników medycznych” – powiedział szef resortu.

Zaznaczył, że najczęściej będą to członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy będą natychmiast dowozić osoby w potrzebie do szpitali i udzielać skutecznej pomocy – wyjaśnił minister.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl