fot. pixabay.com

Hiszpania: ponad 4 tys. żołnierzy NATO rozpoczęło ćwiczenia Flotex-22

Siły zbrojne dziewięciu państw NATO uczestniczą w rozpoczętych we wtorek u wybrzeży południowej Hiszpanii manewrach Flotex-22. W ćwiczeniach bierze udział ponad 4 tys. żołnierzy.

Jak poinformowało ministerstwo obrony Hiszpanii, w trakcie manewrów żołnierze będą ćwiczyć m.in. operacje desantowe, obronę przeciwlotniczą, a także działania służące powstrzymaniu wrogich okrętów podwodnych.

W manewrach Flotex-22, jak sprecyzował resort obrony, bierze udział zarówno marynarka wojenna Hiszpanii, jak też siły powietrzne tego kraju. W środę w Kadyksie spotka się z wojskowymi hiszpański monarcha Filip VI.

W trwających do 24 czerwca ćwiczeniach prowadzonych w Zatoce Kadyksu i na Morzu Alborańskim uczestniczy brytyjski lotniskowiec Prince of Wales oraz hiszpański okręt desantowy – lotniskowiec Juan Carlos I.

W sumie w manewrach bierze udział ponad 30 jednostek marynarki wojennej Hiszpanii, USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Kanady, Włoch, Grecji oraz Belgii. Okręty, jak podał hiszpański resort obrony, są wspierane podczas ćwiczeń przez myśliwce oraz śmigłowce.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl