fot. mapy.geoportal.gov.pl

Nowa pozycja na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została poszerzona o nową kategorię: „miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej”.  Poinformował o tym wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wiceminister wyjaśnił, że to odpowiedź między innymi na tragedię z Koszalina gdzie na początku miesiąca 5 nastolatek zginęło w pożarze escape roomu.

– Pojawił się pomysł – ja ten pomysł przedstawiłem policji z prośbą, żeby go przeanalizowała – żeby wykorzystać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, żeby obywatele mogli zgłaszać informację o takich zagrożeniach. Stąd pojawił się zamysł żeby uzupełnić kategorie zagrożeń, które zgłaszane są do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa o „miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Może to dotyczyć escape roomów, ale też innych miejsc, z którymi może wiązać się zagrożenie – podkreślił Jarosław Zieliński.

Interaktywna Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami o bezpieczeństwie i zagrożeniach w danej lokalizacji.

Pomaga ona również wskazać miejsca, na które lokalne służby policyjne powinny zwrócić szczególną uwagę.

Działa od października 2016 r. Opracowano ją między innymi przy udziale obywateli. Liczba zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczyła już milion a liczba odwiedzających 5 mln.

Mapa dostępna jest na stronie www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze i w aplikacji mobilnej „GeoportalMobile”.

RIRM

drukuj