fot. twitter.com/mblaszczak

Szef MON: Studenci WAT wesprą pracę warszawskiego sanepidu

Prawie 250 studentów wojskowych Wojskowej Akademii Technicznej wesprze pracę sanepidu w Warszawie – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister podkreślił we wpisie na Twitterze, że przeszkoleni podchorążowie, w systemie zmianowym, będą pomagać w telefonicznym przeprowadzaniu wywiadów epidemiologicznych.

Resort obrony poinformował również, że w działania przeciwkryzysowe włączona jest m.in. 1. Pomorska Brygada Logistyczna, która wspiera działania Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

„Żołnierze transportują m. in. pacjentów zarażonych koronawirus do szpitali bądź izolatorium w Ciechocinku” – wskazało MON w środę na Twitterze.

Z kolei Wojska Obrony Terytorialnej poinformowały, że tylko we wtorek żołnierze obrony terytorialnej wspólnie z operacyjnymi pobrali 17 tys. 886 wymazów w punktach wymazowych, punktach Test&Go oraz Domach Pomocy Społecznej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl