fot. PAP/Andrzej Grygiel

Nie żyje Eugeniusz Mróz – ostatni przyjaciel z dzieciństwa św. Jana Pawła II

Zmarł Eugeniusz Mróz – ostatni żyjący przyjaciel z dzieciństwa Karola Wojtyły. Miał 100 lat.

Eugeniusz Mróz był jednym z najbliższych przyjaciół Jana Pawła II. Urodził się 14 marca 1920 roku w Limanowej. W połowie lat 30-tych przeprowadził się wraz z rodzicami do Wadowic. Tam poznał Karola Wojtyłę. Mieszkali w jednej kamienicy przy ulicy Kościelnej. Razem chodzili do gimnazjum, razem zdawali maturę.

Po egzaminie dojrzałości ich drogi się rozeszły. Spotkali się dopiero po latach. Eugeniusz Mróz rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przerwała je jednak wojna. W czasie okupacji był czynnym żołnierzem partyzantki w wadowickim obwodzie Narodowej Organizacji Wojskowej. Używał pseudonimu „Lima”. Potem działał w Armii Krajowej.

Po zakończeniu wojny zamieszkał w Opolu, gdzie przez wiele lat pracował jako radca prawny. Był zaangażowany w działalność Światowego Związku Żołnierzy AK. Ostatnie lata spędził w Domu Pomocy Społecznej „Anna” w Krapkowicach. Tam też zmarł. W marcu tego roku Eugeniusz Mróz skończył 100 lat.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl