fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Szef MON: Postawa funkcjonariuszy SG i żołnierzy jest bardzo profesjonalna

Postawa strażników granicznych i żołnierzy jest bardzo profesjonalna; wykonują swoje obowiązki bardzo dobrze, nie ulegają prowokacjom, dbają o bezpieczeństwo na granicy – powiedział szef MON, Mariusz Błaszczak, po odprawie z dowódcami Wojska Polskiego.

Szef MON odbył dziś odprawę z dowódcami Wojska Polskiego poświęconą sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

„Sytuacja na granicy utrzymuje się na bardzo porównywalnym poziomie. Jest wiele prowokacji, prób przejścia przez barierę inżynieryjną postawioną przez Wojsko Polskie” – mówił Mariusz Błaszczak, dodając, że Straż Graniczna i żołnierze Wojska Polskiego udaremniają te próby.

„Mamy do czynienia z atakiem hybrydowym, mamy do czynienia z sytuacją bardzo napiętą, natomiast postawa zarówno strażników granicznych, jak i żołnierzy WP jest bardzo profesjonalna. Żołnierze i funkcjonariusze wykonują swoje obowiązki bardzo dobrze, nie ulegają prowokacjom, dbają o bezpieczeństwo na granicy” – oświadczył szef resortu obrony narodowej.

Jak relacjonował, podczas odprawy poruszono także kwestię przygotowania warunków przebywania polskich żołnierzy na granicy.

„Zbliża się zima, a więc musimy się przygotować. Z tego punktu widzenia ta operacja, atak hybrydowy, który jest przeprowadzany na nasz kraj, z całą pewnością nie zatrzyma się. Musimy patrzeć w perspektywie dłuższej: tygodni albo miesięcy” – powiedział Mariusz Błaszczak.

„Odebrałem meldunki dowódców ws. przygotowania logistycznego, przygotowania bytowego dla polskich żołnierzy, którzy pełnią swoją służbę na granicy polsko-białoruskiej” – dodał szef MON.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl