PAP/Adam Warżawa

M. Błaszczak: Prawo i Sprawiedliwość naprawia to, co PO z PSL popsuło

Prawo i Sprawiedliwość naprawia to, co PO z PSL popsuło – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w środę w Gdyni na uroczystości przeniesienia Inspektoratu Marynarki Wojennej ze stolicy do tego miasta.

„W Gdyni jest czas powrotów” – powiedział Mariusz Błaszczak, przypominając, że ponad dwa tygodnie temu do Gdyni wróciły szczątki admirała Józefa Unruga (sprowadzono je z Francji i pochowano na Cmentarzu Marynarki Wojennej).

„A dziś do Gdyni powróciło oficjalnie dowództwo polskiej Marynarki Wojennej” – powiedział Mariusz Błaszczak.

„To czas powrotów, ale ten czas nie byłby możliwy, gdyby nie wybory w 2015 roku, gdyby nie zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Pewnie, gdyby wybory 2015 roku zakończyły się innym wynikiem, to dziś Inspektorat Marynarki Wojennej wciąż byłby w Warszawie” – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Dodał, że „od dziś na ulicach Gdyni będzie więcej mundurów Marynarki Wojennej, będzie więcej żołnierzy polskich – marynarzy Marynarki Wojennej”.

„Od dziś możemy powiedzieć, że oficjalnie Inspektorat Marynarki Wojennej rozpoczął swoją służbę w Gdyni” – powiedział.

Dodał, że PiS „naprawia to, co PO z PSL-em popsuło”.

„A popsuli między innymi to, że przeprowadzili zmiany, które okazały się niekorzystne dla Wojska Polskiego, które wprowadziły chaos w systemie dowodzenia i my to wszystko naprawiamy. Pewnie gdyby rządzili ci z PO i PSL-u, to by powiedzieli, że nie ma pieniędzy na to, żeby dowództwo Marynarki Wojennej powróciło do Gdyni” – stwierdził szef MON.

PAP/RIRM

drukuj