fot. PAP/Marcin Bielecki

Kolejny dzień manewrów Anakonda-16

Na Poligonie w Wędrzynie, w ramach manewrów Anakonda-16, odbędzie się Dzień Obserwatora. Do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych przybędą wojskowi attache akredytowani w Polsce oraz obserwatorzy OBWE. Będą oni mogli obejrzeć pokaz możliwości taktycznych poszczególnych pododdziałów, które biorą udział w manewrach.

Ćwiczenia odbędą się na terenie przypominającym małe miasteczko mówi kpt. Tomasz Pierzak, oficer prasowy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

– Będzie można zobaczyć wspólny element taktyczny na obiekcie zurbanizowanym. Następnie goście będą mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i uzbrojeniem będącym na wyposażeniu armii, które biorą tutaj udział. Mam na myśli uzbrojenie, wyposażenie, sprzęt bojowy, jak również zapoznanie się z grubszym sprzętem, który tutaj jest – czołgi Leopard – oznajmia Tomasz Pierzak.

Od 7 czerwca aż 31 tys. żołnierzy z 23 państw na lądzie, morzu i powietrzu ćwiczy na polskiej ziemi. Anakonda-16 jest szóstą edycją ćwiczenia, w którym uczestniczy 19 państw członkowskich NATO i 5 państw Partnerstwa dla Pokoju. W czterech komponentach: lądowym, powietrznym, morskim i wojsk specjalnych ćwiczy około 31 tys. żołnierzy, w tym 12 tys. z Polski.

RIRM

drukuj