fot. PAP/EPA

Syria: w odwecie sił tureckich zginęło od 30 do 35 syryjskich żołnierzy

Turcja straciła sześciu żołnierzy na skutek ofensywy podjętej przez syryjskie siły rządowe w Idlibie. Nastąpił odwet. Śmierć poniosło – według informacji, jakie podał prezydent Turcji – nawet 35 żołnierzy syryjskich.

Syryjskie siły rządowe próbują odbić ostatni bastion rebeliantów – prowincje Idlib i Aleppo. Na miejscu znajdują się także jednostki tureckie, które ucierpiały w ofensywie syryjskiego wojska. Turcja podjęła działania odwetowe. Celem było 46 obiektów. Zginęło od 30 do 35 syryjskich żołnierzy.

– Podobnie jak w przypadku poprzednich ataków, Turcja zareagowała w sposób zdecydowany i nadal będzie to czynić. Kontynuujemy ostrzał z naszej artylerii, moździerzy i odrzutowców F-16 – powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan.

Łącznie Turcja straciła sześciu żołnierzy. Prezydent kraju złożył kondolencje rodzinom ofiar. Zaapelował też do Rosji, by nie utrudniała działań tureckiej armii. Kreml odpowiedział, że Ankara nie informowała o swoich operacjach w Syrii. Nie było żadnych ostrzeżeń o działaniach militarnych w regionie – poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl