fot. Tomasz Strąg

Szef MON: Do czerwca ponad 100 tys. żołnierzy przeszło szkolenia medyczne

Już na początku pandemii podjąłem decyzję, dzięki której do czerwca ponad 100 tys. żołnierzy przeszło szkolenia medyczne – podkreślił w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak. Jak dodał, żołnierze są gotowi wspierać cywilną służbę zdrowia w opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem.

„Już na początku pandemii podjąłem decyzję, dzięki której do czerwca ponad 100 tys. żołnierzy przeszło szkolenia medyczne. Żołnierze są gotowi wspierać cywilną służbę zdrowia w opiece nad pacjentami zakażonymi #koronawirus” – napisał Błaszczak w sobotę na Twitterze.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 9622 osób. To najwięcej stwierdzonych przypadków od początku epidemii. Zmarło 84 chorych. Najwięcej zakażeń zanotowano w woj. mazowieckim – 1485.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl