fot. PAP/Rafał Guz

R. Trzaskowski zainauguruje dziś działalność swojego ruchu obywatelskiego

Po godz. 13.00 Rafał Trzaskowski zainauguruje działalność swojego ruchu. Prezydent Warszawy przedstawi program oraz osoby, które pomogą mu w budowaniu nowych struktur wewnątrz Platformy Obywatelskiej.

Ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego miał wystartować na początku września. Ze względu na awarię w warszawskiej oczyszczalni „Czajka” inaugurację przeniesiono na dzisiaj.

– W formie, która jest zgodna z funkcjonującymi przepisami, bo bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze – mówi Rafał Trzaskowski.  

Przedstawiony zostanie program ruchu. Poznamy też współtworzące go osoby. Kontrkandydat Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia wskazuje na stracony czas prezydenta stolicy.

– To był olbrzymi kapitał, jednak myślę, że czas już minął. W sierpniu i wrześniu był ten moment, który trzeba było bardzo precyzyjnie wykorzystać – zaznacza Szymon Hołownia, lider ruchu Polska.

Również partie polityczne nie spodziewają się, że ruch Trzaskowskiego wywoła jakieś poważne zamieszanie  na scenie politycznej.

– To ruch, który będzie działał w ramach Platformy Obywatelskiej, bo jednak Rafał Trzaskowski jest cały czas wiceprzewodniczącym tej partii, więc myślę, że on nie będzie miał szerszego znaczenia – uważa rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Miłosz Motyka.

PO przekonuje, że ruch Rafała Trzaskowskiego nie zaszkodzi partii, ale ją wzmocni. Dla zwolenników Platformy ruch to tylko jedna z wielu opcji – mówi politolog Michał Siekierka.

– Nie tyle będzie poszerzał elektorat Platformy o jakieś nowe osoby, co utrzymywał dotychczasowych zwolenników, którzy byli skupieni w takich organizacjach, jak koła obywatelskie, jak Obywatele RP – wskazuje Michał Siekierka.

Rafał Trzaskowski – kierując ruchem – dalej będzie prezydentem stolicy. Możliwe, że nowe zajęcie prezydenta pogorszy sytuację warszawiaków – podkreśla senator Jan Maria Jackowski.

– Zarządzanie Warszawą to jest praca w pełnym wymiarze czasu od rana do wieczora. Natomiast wszelkie inne aktywności niewątpliwie odciągają od tego głównego zajęcia – mówi senator Jan Maria Jackowski.

Inaugurację ruchu Rafała Trzaskowskiego zaplanowano na godz. 13.00 – bez udziału publiczności. Transmisja będzie odbywała się w internecie.

TV Trwam News

drukuj