Szczecin nie chce finansować in vitro

14 tys. podpisów przeciwko finansowaniu z budżetu miasta Szczecina procedury „in vitro” złożonych przez mieszkańców, trafi dziś na ręce przewodniczącego Rady Miasta.

Do list z podpisami dołączono protokół akcji oraz listy adresowane do poszczególnych Radnych, Przewodniczącego Rady Miasta i Prezydenta.  Odczytane zostanie także specjalne oświadczenie.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, asystent Kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, mówi, że jest to sygnał, że mieszkańcy Szczecina nie chcą, aby finansowano „in vitro” z budżetu miasta.  Dla porównania młodzież PO pod wnioskiem poparcia dla tego pomysłu, zebrała zaledwie 2 tys. 200 podpisów.

– Akcję zbierania podpisów rozpoczęto dwa tygodnie temu wraz z zawiązaniem się Komitetu Obywatelskiego, który sprzeciwia się finansowaniu „in vitro” z budżetu środków finansowych miasta Szczecina. Do tej pory komitet, który powstał, zebrał około 14 tyś. podpisów, które co prawda nie mają żadnego charakteru wniosku do rady, ale mają być jakimś sygnałem dla radnych, że tyle jest osób w Szczecinie, które sprzeciwiają się temu pomysłowi – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

Wypowiedź ks. Tomasza Kancelarczyka


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj