Syria: Bojownicy ISIS poddają się

Setki bojowników samozwańczego Państwa Islamskiego poddały się w wyniku wczorajszej ofensywy Syryjskich Sił Demokratycznych. Wszystko działo się w pobliżu granicy z Irakiem.

Baguz jest ostatnim zaludnionym obszarem kontrolowanym przez dżihadystów. 400 z nich wczoraj zatrzymano przy próbie ucieczki. Na razie jednak nie wiadomo, ilu z nich w dalszym ciągu znajduje się na obszarze, który teraz oblegają Syryjskie Siły Demokratyczne. Szacunki są jednak dość wysokie. Odzyskanie wioski Baguz będzie kamieniem milowym w kampanii przeciwko samozwańczemu Państwu Islamskiemu. Państwu, które nadal postrzegane jest jako poważne zagrożenie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl