Światło Ducha Świętego na Campus Misericordiae

W 1050. rocznicę Chrztu Polski, Wieliczka włączyła się do ogólnopolskiej akcji, zorganizowanej przez Związek Podhalan oraz Ochotnicze Straże Pożarne RP, polegającej na zapaleniu ognisk w kolejnych częściach Polski – od Tatr, aż po Bałtyk. 

Ognisko rozpalono w Brzegach na Campus Misericordiae przy pomniku z symbolami ŚDM. Nad okolicą rozległo się także bicie Dzwonu Miłosierdzia.

Wieczorne ogniska, zapalone w tym dniu w całej Polsce, miały symbolizować światło Ducha Świętego, które od górskich szczytów dotarło nad polskie morze w ciągu 35 minut.

Przy pomniku ŚDM zgromadzili się strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Wieliczce, którzy zapalili ognisko, harcerze z Hufca Wieliczka im. Edwarda Dembowskiego, zapewniający oprawę muzyczną spotkania, wolontariusze ŚDM,wielu mieszkańców Brzegów i okolic, a także przedstawiciele Związku Miast Polskich, którzy w dniach 15 – 16 kwietnia przebywają na zjeździe w Wieliczce.

Uroczystość poprowadził Tadeusz Luraniec, przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce i jednocześnie prezes OSP w Zabawie.

– Mówiliśmy, że ten dzwon będzie brzmiał w najważniejszych momentach naszej historii. Dzisiaj jest taki moment. Z tego miejsca idzie przesłanie na całą Polskę, a niebawem na cały świat podkreślił burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Modlitwę dziękczynną za włączenie naszego kraju w krąg chrześcijańskiej Europy poprowadzili: o. Jacek Biegajło, proboszcz Parafii Św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce, o. Mariusz Tabor OFM oraz ks. Piotr Burtan z parafii św. Klemensa w Wieliczce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl