By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77784514

Campus Misericordiae w Wieliczce – Brzegach zaprasza do strefy ŚDM

Gdy rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie, chcemy wspólnie spotkać się w gronie wszystkich osób, dla których Światowe Dni Młodzieży są ważnym i niezapomnianym przeżyciem. Zapraszamy do strefy Wieliczka – Panama! W sposób szczególny zapraszamy wolontariuszy, członków komitetów parafialnych, rodziny goszczące pielgrzymów i wszystkich, którzy chcieliby wspólnie przeżyć wizytę Ojca Świętego Franciszka w Panamie i spotkanie z młodzieżą całego świata.

W lipcu 2016 roku na Campus Misericordiae w Wieliczce – Brzegach odbyły się dwa największe wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży 2016; wieczorne czuwanie z papieżem Franciszkiem oraz Msza Posłania, która zgromadziła ponad 2,5 mln osób. Dzisiaj rozpoczynają się kolejne Światowe Dni Młodzieży, tym razem Panama 2019. Campus Misericordiae funkcjonuje nadal jako strefa społeczna, gdzie działa Dom Miłosierdzia – miejsce pomocy i integracji dla osób starszych oraz Chleb Miłosierdzia – największy magazyn żywności Caritas w Małopolsce dla osób potrzebujących, z którego miesięcznie korzysta 60 tys. osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Na Campus Misericordiae powstaje także Dom dla Młodych.

Wspomnienie Światowych Dni Młodzieży jest ciągle żywe na Campus Misericordiae i w Wieliczce, gdzie ulicami miasta i okolicznych miejscowości przemierzały setki tysięcy pielgrzymów z całego świata, spotykając się z gościnnym przyjęciem wieliczan.

PROGRAM:

24 stycznia 2019 /czwartek/ – Brzegi

16.00 – PŁOMIEŃ DLA MŁODYCH – spotkanie na Rondzie Światowych Dni Młodzieży 2016 w Brzegach i zapalenie symbolicznego Płomienia dla Młodych

/w tym czasie w Panamie odbędzie się uroczystość powitalna Papieża Franciszka przy Pałacu Prezydenckim/

26 stycznia 2019 /sobota/ – Wieliczka

18.00 – Spotkanie Noworoczne w Centrum „Solne Miasto” w Wieliczce z udziałem chórów gospel z Polski i Wielkiej Brytanii (Manchester Inspirational Voices)

21.30 – 24.00 – Czuwanie z młodzieżą w ramach Światowych Dni Młodzieży Panama 2019

                          /Wielicka Mediateka – sala kinowa/

W programie:

– koncert Vechi Acum – muzyka świata,

– gospel Manchester Inspirational Voices,

– koncert Łukasz Buksa OFM z zespołem.

Całość poprowadzi o. Łukasz Buksa OFM.

24.00 – Transmisja na żywo ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie, nocne czuwanie Papieża Franciszka z młodzieżą całego świata /sala kinowa/

27 stycznia 2019 /niedziela/ – Wieliczka, Wielicka Mediateka

17:00 Spotkanie Młodych – poprowadzi o. Mariusz Tabor, wystąpi zespół PDF.

Zapraszamy serdecznie 26 i 27 stycznia 2019 r. do Wieliczki, gdzie odbędzie się czuwanie, koncert oraz transmisja ze spotkania Papieża Franciszka z młodzieżą w ramach Światowych Dni Młodzieży Panama 2019!

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl