Trwa akcja „Bilet dla Brata 2.0”

Pod hasłem „Bilet dla Brata 2.0” trwa zbiórka pieniędzy dla polskich pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Akcja ma na celu również zaproszenie do współpracy polskie parafie i wspólnoty poprzez rozprowadzanie cegiełek.

Ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, powiedział, że pieniądze można przeznaczyć na trzy różne cele.

– W tej chwili na stronie biletdlabrata.pl jest możliwość wpłat on-line. Można wspierać trzy cele. Jednym z nich jest kwatera polska. Jest to miejsce, które będzie służyło pomocą pielgrzymom polskim przybywającym do Panamy. Będzie miejscem kontaktu, miejscem spotkań czy odbioru akredytacji kapłańskich. Druga przestrzeń to są wolontariusze. Można wspomóc wolontariuszy wyjeżdzających do posługi chociażby poprzez pomoc w finansowaniu pakietu. Można także wspomóc pielgrzymów, którzy chcą wyjechać na Światowe Dni Młodzieży, ale przeszkodą są dla nich środki finansowe. Jeżeli ktoś jest niezdecydowany, to jest możliwość przekazania pieniędzy na cel ogólny i wtedy te pieniądze zostaną rozdzielone na jeden z tych trzech celów – wyjaśnił ks. Emil Parafiniuk.

Pierwsza edycja akcji „Bilet dla Brata” została uruchomiona przed ubiegłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Celem była pomoc młodzież z krajów byłego Związku Radzieckiego w udziale w Światowych Dniach Młodzieży. Zebrano wówczas ponad 1,6 mln zł. Tym samym sfinansowano przyjazd prawie 6 tys. pielgrzymów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl