CBA zatrzymało jedną osobę w związku z przetargiem na ochronę dworców przed ŚDM

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w piątek rano pod Warszawą prokurenta spółki, która konkurowała w przetargu o ochronę dworców przed Euro 2012 i Światowymi Dniami Młodzieży.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdził zatrzymanie mężczyzny.

– Przeszukiwany jest jego dom w podwarszawskiej miejscowości (…) Śledztwo CBA w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga – poinformował Piotr Kaczorek.

Według dotychczasowych ustaleń śledczych, w maju 2016 roku PKP S.A. zawarło z jedną z warszawskich spółek (Sensus Group) „niekorzystną umowę” o wartości 1,9 mln zł netto. Umowa dotyczyła „profilaktyki zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży”.

Spółka, której prokurentem był zatrzymany, najpierw startowała w przetargu, a potem została podwykonawcą Sensus Group.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl