fot. https://twitter.com/marekgrobarczyk

Strategiczna inwestycja

Przez śluzę portu Nowy Świat przeprawiło się już 95 jednostek. Otwarcie strategicznej dla Polski inwestycji nie umknęło uwadze zagranicznych mediów.

W sobotę pierwsze państwowe jednostki przepłynęły przez kanał łączący Morze Bałtyckie z Zalewem Wiślanym. W niedzielę kanał był już dostępnych dla wszystkich. Jedną z pierwszych, cywilnych jednostek był jacht „Legia”, którym pływał gen. Ryszard Kukliński.

– Wyjątkowy moment, który wpisuje się w kontekst bezpieczeństwa międzynarodowego i w kontekst historyczny Polski, ale też społeczny, bo przecież widzimy, że wielu żeglarzy przypłynęło tu z samego rana – powiedział Filip Frąckowiak, dyrektor Muzeum Zimnej Wojny im. gen. Ryszarda Kuklińskiego.

W wyjątkowym rejsie „Legią” wziął również udział historyk prof. Wiesław Wysocki.

– Dzisiejszy dzień to przejaw, że ciągle jesteśmy witalni, ofensywni i że jesteśmy zdeterminowani, żeby o swoje racje walczyć – wskazał historyk.

Amerykańskie media, odnotowując otwarcie kanału, wskazały, że odbyło się ono w rocznicę sowieckiej inwazji na Polskę. Podkreślały, że celem inwestycji jest uniezależnienie się od Rosji. W podobny sposób wydarzenie opisywały europejskie media. [czytaj więcej]

Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” akcentował, że Polska otworzyła ważny strategicznie kanał.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl