fot. PAP/Adam Warżawa

Portugalskie media podają, że nowy kanał żeglugowy Polski to kolejny krok zrywania rosyjskich więzów

Zainaugurowany przez władze Polski kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej to kolejny krok Warszawy w zrywaniu więzów z jej byłym okupantem – Rosją, twierdzą portugalskie media.

Dziennik „JM” oraz radio Observador przypomniały, że przez blisko pół wieku Polska znajdowała się pod rządami Moskwy po zakończeniu II wojny światowej, a już w pierwszych tygodniach po jej wybuchu bolszewicka Rosja wspólnie z hitlerowskimi Niemcami dokonała agresji na swojego sąsiada.

Portugalscy komentatorzy odnotowują, że sobotnia ceremonia inauguracji kanału, „bez którego istnienia Polska musiała prosić rosyjskie władze o pozwolenie na wypłynięcie na Bałtyk z portu w Elblągu”, zbiegła się w czasie z 83. rocznicą bolszewickiej agresji na Polskę.

„W ten sposób Warszawa pokazała symbolicznie, że Moskwa nie ma już zdania w sprawie gospodarki i rozwoju tego regionu Polski” – oceniło portugalskie radio.

Lizbońska rozgłośnia odnotowała, że uruchomienie nowego kanału żeglugowego uniezależniającego Polskę od Moskwy zbiega się w czasie z mocnym poparciem Warszawy dla walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainy.

„Polska, członek UE i NATO, bardzo mocno popiera Kijów” – podsumował Observador.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl