fot. PAP/Rafał Guz

Stowarzyszenie OdNowa nowym koalicjantem w ramach ZP. J. Kaczyński: Będziemy we wspólnym klubie podtrzymywać istniejący rząd i startować w wyborach  

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że zawarta została umowa polityczna o współpracy między Prawem i Sprawiedliwością a ruchem społecznym OdNowa. Będziemy we wspólnym klubie podtrzymywać istniejący rząd i startować w wyborach – sprecyzował prezes PiS. W ramach umowy zawarto też uzgodnienia dotyczące kandydata na prezydenta Warszawy.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1453696951124377610

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z liderem stowarzyszenia Odnowa RP Marcinem Ociepą podkreślił, że zawarcie umowy to kolejny krok, ale jeszcze nie ostatni, który kończy pewnego rodzaju trudności w obozie politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Bardzo się z tego cieszymy. Rozmowy nie zawsze były łatwe, ale tak to jest w polityce. Koniec jest dobry. Wszyscy wykazali zdrowy rozsądek. Nasze programy, te elementy merytoryczne, które znajdują się w programie, nas po prostu łączą. Jest pewien element tego porozumienia, który – jak sądzę – Państwa interesuje. Była rozmowa i to już jest zawarte w porozumieniu o przyszłym kandydacie na prezydenta Warszawy. Jest w tej chwili natomiast jeszcze za wcześnie, żeby mówić o personaliach – wskazał Jarosław Kaczyński.

Wiceminister obrony narodowej i lider Stowarzyszenia „OdNowa RP” Marcin Ociepa poinformował, że porozumienie z PiS sprowadza się do uzgodnień programowych. Są one skupione wokół pięciu filarów, w tym m.in. bezpieczeństwa ze szczególnym otwarciem na młode pokolenie – zaznaczył wiceszef MON. Dodał, że przedstawiciele OdNowy będą reprezentowani w kierownictwach pięciu resortów. Parlamentarzyści tego ruchu pozostają też członkami klubu parlamentarnego PiS.

Stowarzyszenie „OdNowa RP” jest czwartym koalicjantem w Zjednoczonej Prawicy. Oprócz PiS i Solidarnej Polski tworzy go też partia Republikańska, którą kieruje Adam Bielan. Struktura zmieniła się po odejściu Jarosława Gowina, lidera Porozumienia, z rządu.

RIRM

drukuj