Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski złożyło gratulacje o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR z okazji ukończenia toruńskiej geotermii

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. Prof. dr. hab. Jana Szyszko w uchwale z 6 października br. pogratulował o. dr Tadeuszowi Rydzykowi CSsR z okazji zbliżającego się otwarcia i poświęcenia toruńskiej ciepłowni geotermalnej. Jak czytamy w dokumencie, patron Stowarzyszenia – wieloletni przyjaciel Rodziny Radia Maryja – miał duży wkład w powstawanie inwestycji.

12 października w Toruniu nastąpi uroczyste otwarcie i poświęcenie ciepłowni geotermalnej. Woda ze źródła termalnego ma temperaturę 64 st. Celsjusza i posłuży do ogrzania Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Akademii Kultury Społecznej i Medialnej oraz Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. To jednak nie wszystko – ciepłownia wyposażona została także w piec, który pozwoli dodatkowo zwiększyć temperaturę wody, aby możliwe było ogrzewanie nią części Torunia. Budowa ciepłowni geotermalnej trwała bardzo długo, gdyż lewicowo-liberalne rządy celowo utrudniały jej powstanie. Wielkim orędownikiem tej nowatorskiej inwestycji w energię odnawialną był śp. prof. Jan Szyszko, ekolog i minister środowiska w dwóch rządach PiS. Jest on patronem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, które w uchwale z 6 października pogratulowało o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR ukończenia zainicjowanego przez niego projektu.

Uchwała_4_2022

radiomaryja.pl

drukuj