fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] O. T. Rydzyk CSsR: Życzę, żebyście jednoczyli się wokół prawdy, patrząc na Pana Boga

Jesteśmy w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Fides, ratio et patria – wiara, rozum, ojczyzna. To nam przyświeca. Życzę wam wszystkim, żebyście to rozwijali. (…) I jeszcze jedno – nie dajcie się podzielić (…). Trzeba mieć dystans. Tego życzę. I żebyście się jednoczyli wokół prawdy, patrząc na Pana Boga – mówił w swoim słowie wstępnym do uczestników konferencji „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”, organizowanej w WSKSiM w Toruniu, Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbywa się dziś konferencja „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”. Słowo wstępne do uczestników wydarzenia skierował o. Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor-założyciel toruńskiej uczelni.

– Dziękuję Państwu bardzo za to, że właśnie jesteście w tej cywilizacji łacińskiej, za to, że macie wiarę, że strzeżecie wiary, bo bez Pana Boga nic nie będzie. Rozmawiam z różnymi ludźmi i niedawno rozmawiałem z takim człowiekiem, który wie, co to są przestępcy. I pytam się go: jak można do tego dojść, do takiej perfidii. A on mówi: proszę ojca – pieniądze i, najkrócej mówiąc, hucie. Ludzie żyją teraz. Liczy się tylko teraz, moc wrażeń itd. I nic dalej. Proszę Państwa, tym bardziej dziękuję wam – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

  1. Tadeusz Rydzyk CSsR zwrócił uwagę na wartości, którymi kieruje się WSKSiM, a więc na wiarę, rozum i ojczyznę.

– Jesteśmy tutaj, w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Fides, ratio et patria – wiara, rozum, ojczyzna. To nam przyświeca. Życzę wam wszystkim, żebyście to rozwijali. (…) Tylko żebyśmy tego nie zgubili – wiara, rozum, ojczyzna. I jeszcze jedno – nie dajcie się podzielić. Temu dadzą 100 złotych, tego poklepią po plecach, tamtego zaproszą na parkiet – i po prostu głupieje. Wpuścić takiego do biura, to atrament wypije, kałamarz schrupie, biurko rozwali. Trzeba mieć dystans. Tego życzę. I żebyście się jednoczyli wokół prawdy, patrząc na Pana Boga – podkreślił redemptorysta.

radiomaryja.pl  

drukuj