fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR: Jesteśmy Twoimi rycerzami, Maryjo

Chcemy pracować z Tobą, Maryjo. Ty zwyciężaj w nas i przez nas. Jesteśmy Twoimi rycerzami – mówił w niedzielę do uczestników XXVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Nawiązując do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Dyrektor Radia Maryja wskazał, że to dzięki miłości możemy dziś żyć w wolnym kraju.

Hasło tegorocznej pielgrzymki – „Polska Miłością Wskrzeszona” – słowo „Miłość” to miłość tych ludzi. Oni sprawili, że została wskrzeszona. Jak przedtem prywata, kłótliwość, egoizm i pycha sprawiły, że prosili mocniejszych od siebie, by zajęli się Polską. Czy nie podobnie jest teraz? Tylko mam nadzieję, że ci, którzy tak robią się opamiętają, a dobre siły w Polsce zwyciężą. Dziękować trzeba wielu ludziom – zaznaczył redemptorysta.

Dyrektor Radia Maryja i TV Trwam zwrócił się również do służby zdrowia o cierpliwość i służbę drugiemu człowiekowi.

Dziękujemy służbie zdrowia. Dziękujemy tym, którzy dziś służą. Ale prosimy służbę zdrowia, także tych lekarzy, którzy mają dużo energii, są bardzo młodzi, którzy zaczynają, prosimy o cierpliwość. Nie chciejcie od razu zarabiać kokosów! Zechciejcie najpierw służyć ludziom, jak służyli wasi bracia, wasze wzory. Służba zdrowia służyła zawsze, nawet w czasach komunistycznych, Powstania Warszawskiego – oni służyli. Nie mieli żadnego ubezpieczenia, a leczyli nas. To są wzorce. Nie dajmy się rozgrywać, bo to zgubiło Polskę – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych nawiązał również do słów św. Jana Pawła II z Jasnej Góry.

Jan Paweł II, gdy pierwszy raz był na Błoniach, zanim odszedł powiedział: „Zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością, taką, jaką zaszczepia nas Chrystus na Chrzcie św. Abyście nigdy nie zwątpili, nie znużyli i się nie zniechęcili. Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy. Abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości. Abyście szukali zawsze duchowej mocy u tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało. Abyście od Niego nigdy nie odstąpili. Abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której on wyzwala człowieka. Abyście nigdy nie wzgardzili tą miłością, która jest największa, która się wyraziła przez krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu. Proszę Was o to”. Przyjmujemy to i chcemy nad tym pracować. Chcemy pracować z Tobą – Maryjo. Ty zwyciężaj w nas i przez nas. Jesteśmy Twoimi rycerzami – mówił o. Tadeusz Rydzyk.

RIRM

drukuj