fot. Monika Bilska

Stowarzyszenie „Marszu Niepodległości” wzywa do jasnego i publicznego świadectwa naszej wiary

Do jasnego i publicznego świadectwa naszej wiary i tożsamości katolickiej wzywa Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”. W liście otwartym czytamy, że to odpowiedź na trwającą walkę z wiarą i naszymi wartościami.

Cały czas dochodzi do bluźnierczych aktów, które szydzą z Kościoła, do profanacji krzyża czy bluźnierczego przedstawienia Matki Bożej. Propagowany jest nienaturalny model rodziny. Część osób domaga się zabijania nienarodzonych dzieci. Nasilają się też ataki na kapłanów.

Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” w Warszawie, wystosował list otwarty ws. publicznego, zmasowanego, bluźnierczego ataku na chrześcijańskie wartości oraz katolickie formy pobożności. Pisze w nim, że Marsz Niepodległości w stolicy, to największa manifestacja patriotyczna w Europie, która za każdym razem odnosiła się do korzeni i wartości katolickich. W tym roku odbędzie się pod hasłem  „Miej w opiece naród cały”.

„Niesieni tą tradycyjną, katolicką pieśnią maryjną, z której pochodzi wybrany przez nas cytat, a nade wszystko poszukując skutecznej formy odpowiedzi na zmasowany atak przeciwnika naszego zbawienia, >>szczególnego oparcia upatrujemy w mocy Różańca dla rozszerzenia Królestwa Chrystusa<<. (…) Wzywamy wielebnych pasterzy i wszystkich adresatów niniejszego listu do tego, do czego sam Bóg nas wszystkich Polaków i katolików wzywa – do jasnego i publicznego świadectwa naszej wiary i tożsamości katolickiej” – brzmi treść listu.

Cały list można przeczytać m.in. na stronie internetowej Radia Maryja [zobacz].

TV Trwam News

drukuj